Inbuilt with multi-purpose announcement bar Check here

Zdejmujecie buty?
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zdejmujecie buty jak przychodzicie do kogoś do domu? A prosicie o ściąganie butów swoich gości? A może mieliście jakieś zabawne lub mniej zabawne sytuacje z tym związane?

Ja osobiście zawsze ściągam buty jak do kogoś przychodzę, jeśli tylko mam ubrane skarpetki, a zawsze ubieram jeśli do kogoś idę. Zdarza chodzić mi się w butach jeśli trafię do kogoś niespodziewanie np. w japonkach.
Odpowiedz
Zawsze zdejmuję buty, bo sam nie lubię gdy ktoś wchodzi w butach do mnie. Myślę, że to kwestia kultury Uśmiech

Swoją drogą, ciekawy temat
Odpowiedz
Zależy u kogo jestem, czasem ściągam, czasem nie. Z reguły ściągam buty, a zwłaszcza jak jest deszczowa pogoda. Jest to niby kwestia kultury, ale jak jestem u kogoś, gdzie wszyscy wchodzą w butach, to myślę, że jak nie ściągnę to się nic nie stanie.
Odpowiedz
...ja raczej nigdy nikomu w butach po domu nie chodze...szanuje jego trod wlozony w utrzymanie porzadku...
...pozdrawiam....
Odpowiedz
(06-05-2016, 10:13).InTeL. napisał(a): Zależy u kogo jestem, czasem ściągam, czasem nie.
w moim przypadku zależy to też od tego jak długo mam zamiar u tego kogoś gościć
Odpowiedz
Ja zawsze ściągam buty. Tak mnie nauczono i tak już mi zostało Uśmiech
Odpowiedz
Ściągam buty, taki mam już nawyk Język
Odpowiedz
Co do kultury, to zgodnie z jej zasadami powinno się wchodzić w butach, a jeżeli na dworze jest pogoda mogąca negatywnie wpłynąć na ich czystość, powinno się zabrać buty zamienne. Tak prawią zasady savoir-vivre. Brakiem kultury jest natomiast proszenie o ich zdjęcie, albo podawanie gościom kapci. Buty to bardzo ważny element garderoby, a mało co wygląda tak komicznie, jak facet w garniturze i w kapciach, albo kobieta w sukience i w kapciach.

W naszym kraju, wbrew tym zasadom, przyjęło się jednak, że wchodząc do kogoś buty jednak zdejmujemy... Ja zwykle po prostu pytam, czy mam zdjąć buty i tyle. Gdy gospodarz tego wymaga, dostosowuję się. Mimo wszystko uważam, że to gość powinien zadbać o czystość swoich butów na tyle, aby móc wejść w nich do czyjegoś domu.
Odpowiedz
Odruchowo zawsze zdejmuję, gdyż tak mnie wychowano za młodu. No chyba, że gospodarz stwierdzi, że nie ma takiej potrzeby Oczko
Odpowiedz
Wiadomo, że kobieta lepiej wygląda w sukience i szpilkach niż w sukience i boso, choć z tym bym polemizował. Wiadomo, fetyszysta woli kobietę boso niż w butach. Ale jak dziewczyna ma na sobie np. dżinsy i skarpetki, to jak dla mnie obowiązkowo powinna być bez butów, bo uwielbiam taki widok.

Sam, jak do kogoś przychodzę, zdejmuję buty, ale nie tyle ze względu na brak kultury, zachowanie czystości, tylko żeby stopy odpoczęły. Z resztą u siebie w domu też chodzę tylko w skarpetkach. Od kapci, klapek i tym podobnych już się odzwyczaiłem.
"Jestem aniołem wśród demonów..."
Odpowiedz

Bookmarks

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości